برپایی نمایشگاه مد و لباس در قشم در راستای اقتصاد مقاومتی – عصر جدید ایرانیان

برپایی نمایشگاه مد و لباس در قشم در راستای اقتصاد مقاومتی

محمد ابراهیمی در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در قشم اظهار داشت: در اولین دوره فستیوال خلاقیت طراحی لباس در جزیره قشم تولیدکنندگانی از استان‌های یزد، قم، خراسان رضوی، تهران، کرمانشاه، هرمزگان، فارس و از جزیره قشم حضور دارند.

وی افزود: اولین جشنواره قشم مد در حوزه صنعت کیف، کفش و پوشاک با هدف آشنایی با تولیدات ایرانی، حضور تولیدکنندگان داخلی در مناطق آزاد و توسعه کسب و کار بازاریان و زمینه‌سازی برای صادرات تولیدات ایرانی به خارج از کشور با توجه به تاکید مقام‌معظم‌رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی است.

مدیرعامل شرکت عصر جدید ایرانیان در خصوص حضور برندهای خارجی بیان کرد: همچنین یک شرکت از تایوان که لباس‌های ضد آب عرضه می‌کند و چین با برند خارجی نیز در این دوره از نمایشگاه در قشم حضور دارند.

ابراهیمی برگزاری ورکشاپ‌های متعددی در زمینه طراحی لباس و کیف، تکنیک‌های فروش بیشتر در حوزه پوشاک برای جذب مخاطب و ارتقای سطح کیفی نمایشگاه از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه عنوان کرد و ابراز داشت: شرکت جامع ایرانیان یک برنامه مسابقه طراحی لباس برگزار کرده که به طراحان برگزیده جایزه می‌دهد و از طرح‌های آنان برای تولید در کشور استفاده خواهد شد.

به گفته مجری نمایشگاه قشم مد، این مسابقه برای هر دو سبک لباس‌های مدرن و سنتی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت عصر جدیدایرانیان دلیل انتخاب جزیره قشم برای برپایی این نمایشگاه را به دلیل حضور بالای بازدیدکنندگان داخلی و توریست‌های خارجی، توسعه کسب و کار بازاریان قشم و لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی در مناطق آزاد عنوان کرد.

فستیوال خلاقیت طراحی مد و لباس جامه ایرانیان با همکاری دانشگاه هنر تهران، دانشکده هنرهای کاربردی گروه طراحی پارچه و لباس و منطقه آزاد قشم و شرکت عصر جدید ایرانیان تا نهم بهمن در جزیره قشم در حال برگزاری است.